صابره: گزارش جلسه 52 نظام‌شناسي/ استاد زاهدي:  آن چيزي كه ضعف‌ها را ريشه دار كرده و سامان مي‌دهد و زمينه ظهور دشمن را فراهم مي‌كند، نظامات غربي و نظامات جهان كفر و سكولار است/ در بررسي و شناخت نظام‌هاي غربي، مي‌خواهيم پيامدها و خروجي‌هاي نظام كفر و سكولار را روي جامعه خودمان بشناسيم/ ولايت فقيه به ولايت الله متصل است. انكار ولايت فقيه، انكار ولايت خدا و ولايت پيامبر(ص) و امام زمان(عج) است/ دكتر زريباف: با تكيه بر مبناي نظام‌هاي الهي مي‌توان بر نظامات كفر و سكولار غلبه كرد/ جمهوري اسلامي اگر بخواهد مبتني بر ولايت فقيه بماند بايد وارد جنگ نظام‌ها شود

 به گزارش پايگاه اطلاع‌رساني صابره، جلسه 52 دوره آموزشي "نظام شناسي" با حضور اساتيد و دانش پژوهان و عموم خواهران و برادران با سخنراني استاد زاهدي و دكتر زريباف در روز پنجشنبه 6 آذر 93 از ساعت 10 صبح تا  12 در محل دفتر مركزي مؤسسه فرهنگي قرآن و عترت صابره (س) برگزار شد.

جلسه با تلاوت آیات نوراني قرآن كريم آغاز گرديد. در اين جلسه استاد زاهدي مدير موسسه فرهنگي قرآن و عترت صابره(س) به موضوع « بررسي پيامدها و خروجي‌هاي نظام كفر و سكولار» اشاره نمودند. همچنين آقاي دكتر سيدمهدي زريباف از اساتيد اقتصاد اسلامي نيز با موضوع «نظام‌هاي اقتصادي» سخنراني نمودند. در ادامه رئوس مطالب تدريس شده ذكر مي‌گردد:‏

* طوماري از مشكلات، انحرافات، ضعف‌ها، خلاف‌ها و بزه‌ها و ثلمه‌هايي كه بر جمهوري اسلامي وارد مي‌شود، وجود دارد
- برشمردن برخي بلاهاي موجود در جامعه: بي‌حجابي‌ها، قتل‌ها، جنايت‌ها، طلاق‌ها، اعتيادها، اختلاف طبقاتي، اشرافيت طلبي، انحراف برخي از مسئولين مثل سران فتنه و... . طوماري از مشكلات، انحرافات، ضعف‌ها، خلاف‌ها و بزه‌ها و ثلمه‌هايي كه بر جمهوري اسلامي وارد مي‌شود، وجود دارد. برخي از سريال‌ها و فيلم‌هاي ناجور فرياد مي‌كشند. برخي از مطالب منحرف روزنامه‌ها فرياد مي‌كشند. برخي نگاه سياسي يا اقتصادي دارند و مي‌گويند اختلافات طبقاتي پيدا شده. 30سال از انقلاب مي‌گذرد و تازه اشراف‌هايي پيدا شده‌اند كه به قدري ماشين گران دلشان را زده كه به سمت ماشين‌هاي عتيقه مي‌روند. برخي از اختلاس‌ها خبر مي‌دهند، برخي از پارتي‌بازي‌ها صحبت مي‌كنند. اين مسائل و مشكلات كه براي زمان پهلوي نيست و از آمريكا وارد نشده است! اگر اين مشكلات را رديف كنيم خودش طومار عظيمي مي‌شود و سخت‌تر و وحشتناك تر، ناشناخته ماندن ريشه‌هاي اينهاست. به همين علت جمهوري اسلامي نمي‌داند با چه كسي و كجا درگير شود و تقصير را به گردن چه كسي بياندازد.

* آن چيزي كه ضعف‌ها را ريشه‌دار كرده، سامان داده و زمينه ظهور دشمن را فراهم مي‌كند، نظامات غربي و نظامات جهان كفر و سكولار است
- در نگاه اجمالي متوجه مي‌شويم كه ضعف‌هايي از جانب مردم و مسئولين وجود دارد، اما آن چيزي كه اين ضعف‌ها را ريشه دار كرده و سامان مي‌دهد و زمينه ظهور دشمن را فراهم مي‌كند، نظامات غربي و نظامات جهان كفر و سكولار است. در كشور ما نظاماتي وجود دارد كه اين ضعفها را تكثير كرده و فراگير مي‌كند. اگر يك انديشه منحرف وجود دارد، آن را حاكم مي‌كند.
- ما نظاماتي داريم كه از آن بي‌حجابي، سرمايه‌سالاري، فقر و اختلاف طبقاتي در مي‌آيد. بي‌تفاوتي افراد نسبت به هم، انكار مواهب جمهوري اسلامي، ناامني، جيب‌بري و... در مي‌آيد.

* فقط يكي از نظامات كفر و سكولار (بانكداري غربي)، اساس و سرچشمه چندين نوع بلا و آسيب است: ارزش‌دهي به ثروتمندان و تحقير فقرا، ثروتهاي بادآورده و بي زحمت و چپاول اموال مردم، سرمايه‌سالاري، تورم عجيب و غريب و...
 - ما متوجه شديم نظامات و سامانه‌هايي وجود دارد كه براي اسلام نيست. قرآن اين حرفها را نزده و ائمه اطهار(ع) اينگونه عمل نكرده‌اند. مثلاً نظام فعلي بانكي. ظاهر آن بانكداري و تجارت و گرفتن پول مردم است ولي هر چه اختلاس بزرگ است از بانكها شروع مي‌شود. دشمن با بمب اتم نتوانست ما را شكست دهد اما از طريق بانك، ما را تحريم كرد. ارزش‌دهي به ثروتمندان و تحقير فقرا از بانك شروع مي‌شود. ثروتهاي بادآورده و بي زحمت و چپاول اموال مردم از بانكها شروع مي‌شود. سرمايه‌سالاري از بانك شروع مي‌‌شود. تورم عجيب و غريب از بانك‌ها شروع مي‌شود. آقازاده‌ها مفاسدي را راه مي‌اندازند كه ريشه‌اش بانك است. مي‌بينيم كه فقط يكي از نظامات كفر و سكولار (بانكداري غربي)، اساس و سرچشمه چندين نوع بلا و آسيب است.
- تمام دانشگاه‌ها حتي اسلامي‌ها در بحث‌هاي خود انديشه‌هاي غربي‌ها را مي‌گويند. مي‌گويند كه ما براي اينكه به تمدن غرب برسيم بايد فرهنگ غربي را بگيريم. خيلي از چيزهايش مثل مشروب‌خواري و... بد است، اما همه چيزش كه بد نيست!
- ورزش به جاي اينكه سلامتي بياورد، بيماري رواني و جسماني هم براي بازيكنان دارد هم براي تماشاگران. اكنون صحبت ورزش و سلامت نيست. يك مشت تماشاچي ورزشي و يك مشت بازيگر ورزشي هستند. فكر مي‌كرديم ورزش و فوتبال را مي‌گيريم و بدي‌هايش را دور مي‌اندازيم، اما بدتر شد. فحاشي توسط تماشاگرها در ورزشگاه‌ها و... .

* اولين كاري كه بايد بكنيم اين است كه نظامات كفر و سكولار را درست بشناسيم، شيوه عملكرد و شيوه هجمه آنها به جمهوري اسلامي را بررسي كنيم
 - سامانه‌هايي كه جهان كفر و سكولار مي‌سازد، يك نظام است. يك منظومه است. قطعات جدا نيست. از هم رويش كرده و به همديگر به شدت متصل است و نمي‌شود يك گوشه‌اش را گرفت و يك‌ گوشه‌اش را قيچي كرد. اولين كاري كه بايد بكنيم اين است كه اين نظامات را درست بشناسيم. شيوه عملكردشان را بررسي كنيم. شيوه هجمه آنها به جمهوري اسلامي را بفهميم. در همه عرصه‌ها مثل فرهنگ، هنر، اقتصاد، سياست، رسانه، خانواده، تجارت، پول، سرمايه، بانك، حكومت، قضاوت، علوم، دانشگاه، مديريت و... .

* در بررسي و شناخت نظام‌هاي غربي، مي‌خواهيم پيامدها و خروجي‌هاي نظام كفر و سكولار را روي جامعه خودمان بشناسيم
- در بررسي و شناخت نظام‌هاي غربي، مي‌خواهيم پيامدها و خروجي‌هاي نظام كفر و سكولار را روي جامعه خودمان بشناسيم. لذا وقتي مثلاً درباره نظامات اقتصادي حرف مي‌زنيم، قصد نداريم كه متخصص اقتصاد و اقتصاددان شويم، بلكه قصد داريم تا پيامدهاي نظام اقتصادي كفر وسكولار در جامعه خود را بشناسيم. البته ما بايد در كنار تحقيقات خود، افرادي كه متخصص اقتصاد هستند را داشته باشيم تا بروند آمار مستند را براي ما تهيه كنند. آنگاه با اين آمارهاي مستند، پيامدها و خروجي‌هاي نظامات كفر و سكولار را بررسي نماييم. حال براي اينكه مهارت پيدا كنيم، بايد خروجي‌ها را كه ديديم، بفهميم ريشه‌اش از كجاست؟
- تا حالا مي‌گفتيم كه نظامات غربي چه مشكلاتي در پي دارد اما اكنون دو سه جلسه است كه مي‌خواهيم ببينيم چه خرابي‌هايي در جامعه ما وجود دارد و ريشه آنها به كدام نظام كفر و سكولار برمي‌گردد. اين انحرافات و اشكالاتي كه به جمهوري اسلامي وارد شده، محصول سيره نبوي و خون شهدا نيست. محصول اسلام نيست، بلكه براي كفر و سكولار است.

* ولايت فقيه به ولايت الله متصل است. انكار ولايت فقيه، انكار ولايت خدا و ولايت پيامبر(ص) و امام زمان(عج) است
- موضوع ولايت فقيه، يك حركت سياسي نيست. ولايت فقيه به ولايت الله متصل است. انكار ولايت فقيه، انكار ولايت خدا و ولايت پيامبر(ص) و امام زمان(عج) است. در ولايت فقيه افراد مطرح نيستند. هركس به ولايت نبويه و ولايت علويه معرفت پيدا كند، مي‌فهمد كه نمي‌تواند ولايت امام زمان(عج) را قبول كند اما ولايت فقيه را قبول نكند.

در ادامه اين جلسه، آقاي دكتر سيدمهدي زريباف، اقتصاددان و از اساتيد مؤسسه تحقيقات اقتصاد اسلامي، درباره نظام‌هاي اقتصادي سخنراني كردند كه خلاصه‌اي از سخنان ايشان بدين شرح است:
* با تكيه بر مبناي نظام‌هاي الهي مي‌توان بر نظامات كفر و سكولار غلبه كرد/ جمهوري اسلامي اگر بخواهد مبتني بر ولايت فقيه بماند بايد وارد جنگ نظام‌ها شود
 - با تكيه بر مبناي نظام‌هاي الهي مي‌توان بر نظامات كفر و سكولار غلبه كرد. جنگ، جنگ نظام‌هاست. جمهوري اسلامي اگر بخواهد مبتني بر ولايت فقيه بماند بايد وارد جنگ نظام‌ها شود. اين جنگ فكري است. بايد رديابي كنيم و ببينيم در جامعه ما چه اقتضائاتي دارد و چه تناسبي با ولايت الهي دارد؟ بايد ببينيم ولايت فقيه چه نقشي در جامعه ما دارد؟ ‌ما به جامعه جوان چه خوراكي داده‌ايم در حوزه و دانشگاه؟

- آنقدر اسلام در بحث نظام‌ها عميق و فصيح و جامع است كه فقط كافي است چراغ تمدن اسلامي و تفكر ديني روشن شود و شروع به كار كند، آنگاه همه نظامات طاغوت فرو مي‌ريزد. مواد خام علوم انساني در دست ماست كه بايد با فكر (ثم تتفكروا) در قالب نظام‌ها غني‌سازي شود.
- خطرناك‌تر از ماشين‌هاي گران قيمت مدل‌هاي فكري است كه ما وارد مي‌كنيم.
- برتري در تفكر است ما متفكر ديني مي‌خواهيم.
- ما نيازمند نظامات تأسيسي هستيم، با يكسري آموزه‌هاي قبل از حكومت، نمي‌توانيم فقه را حاكم كنيم.
- فقيه بايد نظام حاكم بر جهان را بشناسد و قدرت تأسيس نظام را داشته باشد.
- آيا اگر هر تاجري اسلامي عمل كند تجارت در جمهوري اسلامي، اسلامي مي شود؟
- پول بي زحمت و ظلم مالي (ربا) تا مغز استخوان فرهنگ هم تأثير خواهد گذاشت.

* آقاي دكتر درخشان گفته‌اند كه اعزام دانشجو به خارج از كشور در علوم انساني از خطرناك ترين اتفاقاتي است كه در جمهوري اسلامي مي‌افتد
- آقاي دكتر درخشان گفته‌اند كه اعزام دانشجو به خارج از كشور در علوم انساني از خطرناك ترين اتفاقاتي است كه در جمهوري اسلامي مي‌افتد.
- عظمت ولايت بسياري از آسيب‌ها را كم‌رنگ كرده وگرنه چيزي باقي نمي‌ماند... .

 

 براي مشاهده تصاوير در اندازه بزرگتر، روي تصوير كليك كنيد

لازم به يادآوري است كه ان‌شاءالله هر هفته پنجشنبه ها از ساعت 10 تا12 صبح كلاس‌هاي دوره آموزشي نظام شناسي برگزار مي‌شود.
سي‌دي هاي صوتي اين جلسات براي بهره‌برداري دانش پژوهان، تهيه شده و در اختيار آنان و ساير علاقمندان قرار مي‌گيرد.
حضور در كلاس‌هاي دوره آموزشي نظام شناسي، پس از ثبت نام حضوري، براي عموم خواهران و برادران بلامانع است.

مؤسسه فرهنگي قرآن و عترت صابره سلام الله عليها

تلفن

66727156-66727159-021

نمابر (فكس)

66736087-021

شماره پيامك

100066727156

آدرس پايگاه اطلاع‌رساني صابره

www.Sabereh.ir

آدرس سايت انجمن نظام‌شناسي قرآني

http://Nezam.sabereh.ir

آدرس انجمن نظام‌شناسي قرآني در شبكه محبان اهل‌البيت(ع) (هادي‌نت)

www.hadinet.ir/sabereh

آدرس پست الكترونيكي (ايميل)

Sabereh@sabereh.ir     و    فرم تماس با ما

آدرس صابره در شبكه آپارات

http://www.aparat.com/MSABEREH

آدرس پستي دفتر مركزي مؤسسه صابره

تهران، خيابان جمهوري اسلامي، خيابان حافظ، خيابان هاتف، نبش خيابان شهيد محمدبيك، پلاك64

آدرس پستي شعبه پرند (دارالقرآن صابره)

پرند، فاز1، بلوار امام خمینی(ره)، البرز شمالی، میدان توچال،
روبروی دفتر خدمات شهرداری

 طرح و اجرا: موسسه فرهنگي صابره(س)

كليه حقوق محفوظ است

Email: Sabereh@Sabereh.ir