صابره: گزارش جلسه 56 نظام‌شناسي/ استاد زاهدي: جهان كفر و سكولار از مسير توئيتر و وايبر، افكار عمومي ما را كنترل و هدايت مي‌كنند/ نظام تبليغي يعني نظامي كه افكار عمومي را بررسي، كنترل و هدايت مي‌كند، هم اسلام و هم جهان كفر و سكولار نظام تبليغي دارند / نشانه‌هاي دل ولايي: ذاكر بودن دل به ياد حضرت مهدي(عج) و صادر شدن نظريات و سخنان شفابخش/ جواب خون حضرت زهرا(س) را پيروزي مكتب فاطمه (س) مي‌دهد نه عيدالزهرا

 به گزارش پايگاه اطلاع‌رساني صابره، جلسه 56 دوره آموزشي "نظام شناسي" با حضور اساتيد و دانش پژوهان و عموم خواهران و برادران با سخنراني استاد زاهدي در روز پنجشنبه 11 دي 93 از ساعت 10 صبح تا  12 در محل دفتر مركزي مؤسسه فرهنگي قرآن و عترت صابره (س) برگزار شد.

جلسه با تلاوت آیات نوراني قرآن كريم آغاز گرديد. در اين جلسه استاد زاهدي مدير موسسه فرهنگي قرآن و عترت صابره(س) به تشريح موضوعات «بررسي دو اشتباه رايج درباره تبريك به تاجگذاري امام زمان(عج) و عيدالزهرا»، «معرفي نظام تبليغ»  پرداختند.

* نشانه‌هاي دل ولايي: ذاكر بودن دل به ياد حضرت مهدي(عج) و صادر شدن نظريات و سخنان شفابخش
- بعد از شهادت امام حسن عسگري عليه‌السلام، تاجگذاري امام زمان(عج) را به اشتباه به هم تبريك مي‌گوييم. در حاليكه مقام شامخ حضرت مولا امام زمان(عج) معنوي است. كسي كه دلش ولايي باشد، مي‌تواند به خودش افتخار كند كه در زمان امامت حضرت مهدي(عج) به اين دنيا پا گذاشته است. نشانه دل ولايي هم ذاكر بودن دل به ياد حضرت و صادر شدن نظريات و سخنان شفابخش مي‌باشد.
- كسي كه دل او «جرت ينابيع الحكمة من قلبه الى لسانه‏»(مصباح‌الشريعه:ص355) باشد و «وَ هُدُوا إِلَى الطَّيِّبِ مِنَ الْقَوْل وَ هُدُوا إِلى‏ صِراطِ الْحَميدِ»(حج:24) باشد و بيانش شفابخش است، تقرب بيشتر به ساحت ولايت دارد. اوست كه مي‌تواند به خودش افتخار كند. پس اشتباه در اين است كه ما افتخار را نصيب امام زمان(عج) كنيم كه ايشان امام ما شده است! مگر ما كه هستيم كه امام(عج) افتخار كند كه امام ما شده است؟ او خليفه الرحمن در ملك و ملكوت به اذن الله است. او امام دلهاست: «نَحنُ اِمامُ القلوبِ»(میزان الحکمه، باب القلوب: ری شهری). لذا تنها مي‌توانيم به خودمان كه چنين امامي داريم تبريك بگوييم، به شرطي كه با گناهانمان ظهور آن حضرت را عقب نينداخته و امام(عج) را از قلب خود بيرون نكرده باشيم و لايق نوكري امام زمان(عج) باشيم.

* جواب خون حضرت زهرا(س) را پيروزي مكتب فاطمه (س) مي‌دهد نه عيدالزهرا
- جواب خون حضرت زهرا(س) را پيروزي مكتب فاطمه (س) مي‌دهد نه عيدالزهرا. شارع مقدس نشانه‌هاي روشن دارد. دستور داده‌اند كه سلام را افشا كنيد و بلند بگوييد، در عين حال دستور داده‌اند كه حمد و سوره را در نماز ظهر و عصر آرام بخوانيد. اذان را افشا كنيد و بلند بخوانيد و نماز شب را آهسته بخوانيد. لعن ريشه قرآني و ولايي دارد. همان‌طور كه در قرآن آمده كه صلوات كار خدا و ملائكه است، لعنت هم كار خداست. لعنت بر ظلمه يكي از دعاهاي مستجاب است. اما يك مرجع تقليد يا يك رساله نداريم كه توصيه به افشاي لعنت بر خلفاي سه گانه داشته باشند. حتي در زيارت عاشورا هم چنين لعنتي وجود ندارد. در نهج البلاغه هم نيست. توسط 14 معصوم(ع) هم به اسم، لعنتي درباره آنان نداريم. يك روايت درباره جشن گرفتن براي مرگ فلان خليفه نداريم. كجاي اسلام و قرآن گفته كه توهين و حرفهاي زشت و رقص زنان تحت عنوان عيدالزهرا صورت بگيرد؟ از اهل‌البيت(ع) جلو بزنيد يا عقب بمانيد، هلاك مي شويد. از نفس خودشان پيروي مي‌كنند، اما ادعاي پيروي از راه خدا و ولايت را دارند.

* معرفي نظام تبليغي
- نظام تبليغي با نظام رسانه‌اي فرق دارد. هدف نظام تبليغي كنترل و هدايت افكار عمومي است. حال اگر اسلامي باشد، كنترل و هدايت افكار عمومي توسط اسلام و قرآن است. اگر كفر و سكولار باشد، كنترل و هدايت افكار عمومي به سوي شيطان و گمراهي‌هاست.

* جهان كفر و سكولار از مسير توئيتر و وايبر، افكار عمومي ما را بررسي، كنترل و هدايت مي‌كنند
- مي‌بينيم كه چقدر روي اين كنترل كار مي‌كنند. نظرسنجي دارند. بزرگترين شركت‌ها و مؤسسات جهاني را دارند كه كشورهاي هدف را زير نظر داشته و نظرسنجي مي‌كنند. از مسير توئيتر، از مسير وايبر، از مسير اينترنت و فيس بوك، از مسير موبايل، از مسير ماهواره‌ها، از مسير جاسوسي‌ها، از مسير مطبوعات و... . از انواع و اقسام مسيرها دارند هم بررسي مي‌كنند، هم افكار ما را كنترل مي‌كنند و هم افكار ما را هدايت مي‌كنند.
- شما ببينيد زماني كه گوجه فرنگي در زمان آقاي احمدي‌نژاد، 1000 تومان گران شده بود، آيا اتفاقي است كه زمين و زمان به او ناسزا مي‌گفتند، اما اكنون كه دلار شده 3600 تومان، صداي كسي در نمي‌آيد. چرا هيچكس چيزي نمي‌گويد. از اين طرف مي‌گويند كه تورم دارد زير 20 درصد مي‌آيد، از آن طرف قيمت دلار دارد بالا مي‌رود. ولي كسي چيزي نمي‌گويد. اين يعني كنترل و هدايت افكار عمومي.

* نظام تبليغي يعني نظامي كه افكار عمومي را بررسي، كنترل و هدايت مي‌كند، هم اسلام و هم جهان كفر و سكولار نظام تبليغي دارد
- نظام تبليغي يعني نظامي كه افكار عمومي را 1- بررسي مي‌كند 2- كنترل مي‌كند 3- هدايت مي‌كند. هم اسلام نظام تبليغي دارد و هم جهان كفر و سكولار.

* ابزارها و برنامه‌هاي نظام تبليغي در اسلام و غرب
- ابزارهاي نظام تبليغي و برنامه‌هاي نظام تبليغي، كدامند؟
دانش‌پژوهان دوره بايد مباحثه كنند و ببينند كه نظام تبليغي غرب و نظام تبليغي اسلام چگونه است؟ برنامه‌هاي تبليغي غرب و برنامه‌هاي تبليغي اسلام چگونه است؟ (برنامه يعني غرب و اسلام چگونه افكار عمومي را بررسي، كنترل و هدايت مي‌كنند). ابزار تبليغي غرب و اسلام براي بررسي، كنترل و هدايت افكار عمومي چه هستند؟
پاسخ به سؤالات را با مثال مربوطه، تهيه نماييد. مثلاً از ابزارهاي كنترل افكار عمومي در غرب، افكار سنجي و نظرسنجي است كه بودجه كلاني براي آن صرف مي‌كنند. يا اينكه آنها به وسيله اينترنت و مطبوعات، افكار جامعه را سعي مي‌كنند به سمت خودشان هدايت كنند. چه مي‌شود كه روسري‌‌ها عقب مي‌رود؟ چه مي‌شود كه لوازم خانه و تجملات روز به روز عوض مي‌شود؟  از آن طرف هم امام القلوب و نام حسين(ع) چگونه در زيارت اربعين، دلهاي عاشق را به سمت خود مي‌كشد و ميليوني از جوانان دستگيري مي‌كند؟ ما مسجد و هيأت و زيارتگاه داريم. محرم و صفر و عاشورا تاسوعا داريم. ماه رمضان و شبهاي احيا داريم. امام خميني و امام خامنه‌اي داريم. روحانيت و علماي عاملين داريم. اينها پناهگاه‌هاي ما هستند، اينها حسنه هستند، بايد قدرشان را بدانيم... لذا برنامه‌ها و ابزار كفر و سكولار و اسلام را براي بررسي، كنترل و هدايت افكار عمومي جهان اسلام، شناسايي كرده و ارائه دهيد... .

لازم به يادآوري است كه ان‌شاءالله هر هفته پنجشنبه ها از ساعت 10 تا12 صبح كلاس‌هاي دوره آموزشي نظام شناسي برگزار مي‌شود.
سي‌دي هاي صوتي اين جلسات براي بهره‌برداري دانش پژوهان، تهيه شده و در اختيار آنان و ساير علاقمندان قرار مي‌گيرد.
حضور در كلاس‌هاي دوره آموزشي نظام شناسي، پس از ثبت نام حضوري، براي عموم خواهران و برادران بلامانع است.

مؤسسه فرهنگي قرآن و عترت صابره سلام الله عليها

تلفن

66727156-66727159-021

نمابر (فكس)

66736087-021

شماره پيامك

100066727156

آدرس پايگاه اطلاع‌رساني صابره

www.Sabereh.ir

آدرس سايت انجمن نظام‌شناسي قرآني

http://Nezam.sabereh.ir

آدرس انجمن نظام‌شناسي قرآني در شبكه محبان اهل‌البيت(ع) (هادي‌نت)

www.hadinet.ir/sabereh

آدرس پست الكترونيكي (ايميل)

Sabereh@sabereh.ir     و    فرم تماس با ما

آدرس صابره در شبكه آپارات

http://www.aparat.com/MSABEREH

آدرس پستي دفتر مركزي مؤسسه صابره

تهران، خيابان جمهوري اسلامي، خيابان حافظ، خيابان هاتف، نبش خيابان شهيد محمدبيك، پلاك64

آدرس پستي شعبه پرند (دارالقرآن صابره)

پرند، فاز1، بلوار امام خمینی(ره)، البرز شمالی، میدان توچال،
روبروی دفتر خدمات شهرداری

 طرح و اجرا: موسسه فرهنگي صابره(س)

كليه حقوق محفوظ است

Email: Sabereh@Sabereh.ir