صابره: گزارش جلسه 96 نظام‌شناسي/  استاد زاهدی:  در فرصت اربعین حسینی و راهپیمایی باشکوه آن، باید فرهنگ اسلام ناب را در برابر فرهنگ اسلام متظاهر و دنیاپرست، زنده کرد و ترویج نمود/ با ابزارهای مختلف از ماهواره و فضای مجازی تا روزنامه ها و رسانه ها و تبلیغات، سعی دارند تا اسلامی را معرفی کنند که مورد پسند جهان کفر و سکولار و مورد پسند و تایید نظام سلطه باشد/  دلیل دشمنی و مبارزه معاویه با اهل بیت علیهم السلام و ادامه راه معاویه توسط سایر خلفای بنی امیه و بنی عباس، دنیاخواهی و دنیاپرستی آنها بوده است

به گزارش پايگاه اطلاع‌رساني صابره، جلسه 96 دوره آموزشي "نظام شناسي" با حضور اساتيد و دانش پژوهان و عموم خواهران و برادران با سخنراني استاد زاهدي در روز پنجشنبه 12 آذر 94 از ساعت 10 صبح تا  12 در محل دفتر مركزي مؤسسه فرهنگي قرآن و عترت صابره (س) برگزار شد.
جلسه با تلاوت آیات نوراني قرآن كريم آغاز گرديد. در اين جلسه استاد زاهدي مدير موسسه فرهنگي قرآن و عترت صابره(س) به تشريح موضوع «فرهنگ دنیاخواهی و دنیاپرستی، دلیل مقابله خلفای بنی امیه و بنی عباس با اهل بیت(ع) و پذیرش این فرهنگ توسط مردم» پرداختند.

در ادامه به اهم مطالب مطرح شده توسط استاد زاهدی اشاره مي‌گردد:

* دو فرهنگ شایع در دنیای اسلام از هنگام معرفی حضرت امیرالمومنین علیه السلام در روز غدیر تا عصر حاضر وجود دارد: یکی فرهنگ اسلام ناب که راه خدا و مسیر حق را انتخاب کرده و خواهان حاکم شدن قوانین حق و هدایت حق در جامعه بوده و هست. دیگری فرهنگی که ظاهر اسلام را با دنیاخواهی و دنیاپرستی و هوای نفس خود تلفیق کرده و سعی در راضی کردن دشمنان اسلام داشته و دارند. در فرصت اربعین حسینی و راهپیمایی باشکوه آن، باید فرهنگ اول را زنده کرد و ترویج نمود.

* دلیل دشمنی و مبارزه معاویه با اهل بیت علیهم السلام و ادامه راه معاویه توسط سایر خلفای بنی امیه و بنی عباس، دنیاخواهی و دنیاپرستی آنها بوده است.

* طیفهای مختلف در جامعه اسلامی صدر اسلام، هم نماز می خواندند و هم سعی داشتند که اسلامی را حاکم کنند که با دنیاپرستی و دنیاطلبیشان منافاتی نداشته باشد، و همین هم باعث شد که بعد از حادثه کربلا، اسارت و آوارگی خاندان رسول خدا و شلاق خوردن آنها را تماشا کنند یا شادی و سنگ پرانی کنند.

* از نظر بنی امیه و بنی عباس، ائمه اطهار علیهم السلام، تندرو بودند و مانع حکومت مورد پسند آنها قلمداد شده و تمام تلاششان این بود که اهل بیت را کنار بزنند و اجازه حاکم شدن فرهنگ اصیل اسلامی را ندهند.

* فرهنگ دنیاخواهی حاکم بر مردم آن زمان، باعث شد تا مردم در برابر برخورد حکام با اهل بیت، سکوت کنند و برخی ها تماشاچی شوند و برخی هم در ظلم و ستم به اهل بیت همکاری کنند.

* این فرهنگ دنیاخواهی، اکنون هم وجود دارد. همان فرهنگی که مسلمانان را تماشاچی کرد و به اسارت خاندان رسول خدا لبخند زدند!

* با ابزارهای مختلف از ماهواره و فضای مجازی تا روزنامه ها و رسانه ها و تبلیغات، سعی دارند تا اسلامی را معرفی کنند که مورد پسند جهان کفر و سکولار و مورد پسند و تایید نظام سلطه باشد.

* باید تلاش داشت که در اربعین و راهپیمایی میلیونی و باشکوه آن، فرهنگ حق مدار اهل بیت تقویت شود و با فرهنگی که مسلمانان را خنثی و تماشاچی می سازد، (همچون فرهنگ حاکم بر عربستان که حج را به گونه ای کرده تا مورد پسند آمریکا باشد)، با روشنگری، مبارزه نمود... .

مؤسسه فرهنگي قرآن و عترت صابره سلام الله عليها

تلفن

66727156-66727159(دفتر مرکزی- تهران)
56218235(پرند)

نمابر (فكس)

66736087-021

شماره پيامك

100066727156

آدرس پايگاه اطلاع‌رساني صابره

www.Sabereh.ir

آدرس پیج صابره در اینستاگرام

sabereh.ir@
آدرس کانال صابره در تلگرام Telegram.me/msabereh

آدرس سايت انجمن نظام‌شناسي قرآني

http://Nezam.sabereh.ir

آدرس پست الكترونيكي (ايميل)

Sabereh@sabereh.ir     و    فرم تماس با ما

آدرس صابره در شبكه آپارات

http://www.aparat.com/MSABEREH

آدرس پستي دفتر مركزي مؤسسه صابره

تهران، خيابان جمهوري اسلامي، خيابان حافظ، خيابان هاتف، نبش خيابان شهيد محمدبيك، پلاك64

آدرس پستي شعبه پرند (دارالقرآن صابره)

پرند، فاز1، بلوار امام خمینی(ره)، البرز شمالی، میدان توچال،
روبروی دفتر خدمات شهرداری

 طرح و اجرا: موسسه فرهنگي صابره(س)

كليه حقوق محفوظ است

Email: Sabereh@Sabereh.ir