جستجو در اخبار، مطالب، دروس و كتب صابره
ماهيت نظام هنري و مأموريت‌هاي آن از منظر اسلام

مؤلف: مرتضي زاهدي

شامل 5 بخش: درآمد، ضرورت بحث، چیستی هنر و منشأ آن از منظر مکتب اسلام، چگونگی رخنۀ دشمن از طریق نظام هنری در جوامع اسلامی، نتیجه. 

خريد كتاب

مطالعه متن كامل كتاب

 

 نظام سازي گمگشته جهان اسلام

مؤلف: مرتضي زاهدي

كتاب نظام‌شناسي حاصل يكي از سرفصل‌هاي دوره تربيت استاد به نام "نظام‌شناسي و نظام‌سازي براساس راهبردهاي قرآني و روايي" است كه در 15 جلسه تدريس شده است. در اين كتاب كه كار تحقيقي آن به پايان رسيده تمامي روايات اهل تشيع و تسنن و همچنين آيات قرآني بررسي شده است. اين كتاب در ششمين همايش موسسه صابره(س) رونمايي شد.

مطالعه معرفي كتاب

 

 قلب روحانی و نقش آن در مديريت و تعليم و تربيت

مؤلف: مرتضي زاهدي

کتاب قلب، از سلسله دروس انسان‌شناسی استاد زاهدی می‌باشد. تدریس مبحث قلب، در طی 12 جلسه صورت گرفته ‌است. در این کتاب با توجه به متن درس و آیات و روایات متعددی که در مبحث مؤیّدات و مبیّنات آمده و مطالب ارزشمندی که علمای عالی‌مقام در موضوع قلب، ایراد فرموده‌اند و مختصری از آن‌ها در مبحث مقوّمات و حواشی آمده ‌است، با قلب و کارکرد قلب تا حدودی آشنا شده و سعی بر آن است که به طور اجمال اهداف و آثار طرح قلب را در عرصه‌های گوناگون حیات انسانی در مدیریت و تعلیم و تربیت تبیین شود.

مطالعه معرفي كتاب

 

عقل ناشناخته ترين گنجينه انسان

مؤلف: مرتضي زاهدي

این کتاب با معرفی عقل ملکوتی، مفهومی نو از عقل را تبیین می‌نماید که مخاطب را از محدوده عقل منفعت‌طلب خارج کرده و به دنیای جدیدی وارد می‌کند. طرح این مفهوم باعث می‌شود، دریچه‌ای به سوی مفاهیم راهبردی عقل ارزشی گشوده شود و متربی تحت تشخیص عقل ارزشی عمل نماید. کتاب حاضر دارای دو بخش است، در بخش اول؛ جلسه اول کتاب عقل از سلسله مباحث و سخنراني‌هاي استاد مرتضی زاهدی در موضوع انسان‌شناسي و در بخش دوم کتاب، تحقیقات مرتبط با این جلسه ارائه گردیده است.

مطالعه معرفي كتاب

 

  اسرار عاشقان و مقامات عارفان

جلد اول -  519 صفحه، قطع وزيري- مؤلف: مرتضي زاهدي

شامل سه فصل از 12 فصل شرح و تفسير زيارت عاشورا. در اين كتاب، بسياري از اسرار قرآني، عرفاني و اجتماعي زيارت عاشورا تشريح شده است.

خريد كتاب

مطالعه متن كامل كتاب

 

  نظريه تربيتي اسلام

471 صفحه، قطع وزيري- مؤلف: مرتضي زاهدي

  موضوع اصلي در اين زمينه, بحث درباره فلسفه مباني تعليم و تربيت و تقابل آن در دو ديدگاه اسلام و غرب مي باشد كه در 15 فصل تبيين شده است.

خريد كتاب

مطالعه متن كامل كتاب

 

  در عظمت زيارت عاشورا

118 صفحه، قطع پالتويي- مؤلف: مرتضي زاهدي

كتاب اول از مجموعه كتابهاي شرح زيارت زيارت عاشورا كه عظمت و معارف و اسرار عرفاني در زيارت عاشورا  را شرح مي دهد.

خريد كتاب

مطالعه متن كامل كتاب

 

  كشتي نجات

144 صفحه، قطع پالتويي- مؤلف: مرتضي زاهدي

كتاب دوم از مجموعه كتابهاي شرح زيارت عاشورا كه به راهكارها و راهبردهاي زيارت عاشورا در مقابله با بحرانهاي اجتماعي در جوامع اسلامي مي پردازد.

خريد كتاب

مطالعه متن كامل كتاب

 

  تفسير سلام

144 صفحه، قطع پالتويي- مؤلف: مرتضي زاهدي

كتاب سوم از مجموعه كتابهاي شرح زيارت عاشورا كه به شرح و تفسير اسرار جمله شريفه « السلام عليك » در زيارت عاشورا پرداخته و معارف بلندي را در اين زمينه ارائه نموده است.

خريد كتاب

مطالعه متن كامل كتاب

 

  اسرار نهفته در كلمه مقدسه اباعبدالله و ابن رسول الله

182 صفحه، قطع پالتويي- مؤلف: مرتضي زاهدي

 كتاب چهارم از مجموعه كتابهاي شرح زيارت عاشورا كه به برخي از اسرار و مقامات عرفاني نهفته در نام مقدس   «اباعبدالله» پرداخته است. همچنين جمله شريفه « ابن رسول الله »  تفسير و برخي از معارف نوراني اين فراز تشريح شده است.

خريد كتاب

مطالعه متن كامل كتاب

 

كتاب‌هاي در دست چاپ

جهاني شدن با قرائت مهدي(عجل الله تعالي فرجه الشريف)

اين كتاب با قطع وزيري و با شمارگان 3000 جلد چاپ خواهد شد. اين كتاب ضمن افشاي توطئة جهاني سازي توسط جهانخواران غربي، اسرار و معارف جهاني شدن با قرائت حضرت مهدي ( ارواحنا فداه) را از ديدگاه قرآن كريم و روايات اهل بيت (سلام الله عليهم) تبيين مي نمايد. اين مجموعه شامل پنج فصل مي باشد :
1- دلايل ضرورت توجه به بحث جهاني شدن توسط امت اسلامي و بالاخص شيعيان:
- دلايل قرآني و روايي
- دلايل تجربي و علوم حسي و پوزيتويستي
- دلايل سياسي و اجتماعي
2- مفهوم جهاني شدن و جهاني سازي
3- جهاني شدن امري تكويني است نه تأسيسي
4- تشريح اهداف آمريكا از جهاني سازي
5- قرائت حضرت مهدي(سلام الله عليه) از جهاني شدن و وظيفه شيعيان و مسلمانان نسبت به جهاني شدن .
اولين شماره از مجموعه تأليفات و تحقيقات مؤسسه فرهنگي صابره (سلام الله عليها) در اين زمينه مي باشد. با تداوم دوره هاي آموزشي، مجلدات بعدي آن تهيه خواهد شد. انشاءالله

 

فلسفه ابتلائات

اين كتاب در قطع وزيري و با شمارگان 3000 جلد به چاپ خواهد رسيد. اين كتاب گرفتاري ها ، رنج ها و رخدادهاي طبيعي و غيرطبيعي اعم از فردي و جمعي را با توجه به آيات قرآن كريم و روايات اهل البيت(عليهم السلام)، دسته بندي نموده و تشريح مي نمايد ؛ و تبيين مي كند كه بسته به برخورد انسان با حوادث ، آن حادثه شامل كدام دسته مي شود.

 

تقابل انديشه اسلام و فمنيسم درباره نقش زن در حيات انساني

اين كتاب با قطع وزيري و با شمارگان 3000 جلد چاپ خواهد شد.اين كتاب ضمن آنكه از نقاط ضعف و ناتواني انديشة فمنيسم پردهبرمي دارد و آثار مخرب آن را در جوامع اسلامي افشاءمي نمايد،به تشريح مواضع اسلام دربارة نقش زن در حيات انساني پرداخته و روشهاي صحيح انديشة اسلام در اين باره را توضيح مي دهد. اين كتاب اولين شماره از مجموعه تأليفات و تحقيقات مؤسسه فرهنگي صابره (سلام الله عليها) در اين زمينه مي باشد. با تداوم دوره هاي آموزشي، مجلدات بعدي آن تهيه خواهد شد . انشاءالله

 

جنگ فرهنگي

اين كتاب در قطع وزيري، با شمارگان 3000 جلد چاپ خواهد شد.اين كتاب از مجموعة پژوهشها و تحقيقات مؤسسه در ارتباط با تقابل فرهنگي تمدن غرب با اسلام مي باشد و از ظرايف، روشها و صنايع فرهنگي غرب در هنگام برخورد با ساير فرهنگهاي جهان پرده برمي دارد.
در صورت تشكيل مجدد كلاسها و دوره هاي آموزشي، شماره هاي بعدي اين مجموعه نيز تدوين مي گردد. انشاءالله

 

تحليل حضور آمريكا در منطقه

اين كتاب كه در قطع وزيري و با شمارگان 3000 جلد به چاپ خواهد رسيد، ضمن تحليل علمي و دقيق از مقدمات و زمينه سازي هاي امريكا براي نفوذ، حضور و سلطه بر منطقه،به بررسي طرح هاي آينده و عمليات آتي امريكا در منطقه از جنبه فرهنگي مي پردازد و عوامل و زمينه هاي فرهنگي اين سلطه را مورد تحقيق قرار مي دهد. با تشكيل دوره هاي آموزشي جديد، شماره هاي بعدي كتاب عرضه خواهد شد. انشاءالله

 

پوزيتويسم يا دانش كفرورزي

اين كتاب  در قطع وزيري و با شمارگان 3000 جلد چاپ خواهد شد . اين كتاب خطرات ناشي از ورود علوم پوزيتويستي غرب به جوامع اسلامي را بطور مستند تبيين مي كند و چگونگي متأثر بودن حوزه هاي مختلف علوم ـ نظير سياست ، فرهنگ ، اقتصاد ، تعليم و تربيت و ... ـ را تشريح مي نمايد .

 

شرح خطبه فدكيه

اين كتاب كه در قطع وزيري و با شمارگان 3000 جلد چاپ خواهد شد . شرح خطبه اي است كه حضرت فاطمه سلام الله عليها در مناظره با خليفة اول ايراد فرموده اند. اين كتاب از برخي اسرار عرفاني و مفاهيم جامعه شناسي اسلامي كه در فرمايشات حضرت فاطمه زهرا سلام الله عليها نهفته است،پرده برمي دارد. كتاب مذكور در راستاي برنامة اول تحقيقات مؤسسه يعني ترجمه و شرح متون اسلامي با ادبيات راهبردي و كاربردي تدوين شده است.

 

نظام تعليم و تربيت اسلامي (از ديدگاه قرآن و روايات)

اين كتاب از مجموعة برنامة چهارم تحقيقات و پژوهشهاي مؤسسه فرهنگي صابره (سلام الله عليها) مي باشد. موضوع اصلي در اين زمينه، بحث درباره  فلسفه و مباني تعليم و تربيت اسلامي و تقابل آن دربرابر ديدگاه غرب مي باشد.

مؤسسه فرهنگي قرآن و عترت صابره سلام الله عليها

تلفن

66727156-66727159-021

نمابر (فكس)

66736087-021

شماره پيامك

100066727156

آدرس پايگاه اطلاع‌رساني صابره

www.Sabereh.ir

آدرس سايت انجمن نظام‌شناسي قرآني

http://Nezam.sabereh.ir

آدرس انجمن نظام‌شناسي قرآني در شبكه محبان اهل‌البيت(ع) (هادي‌نت)

www.hadinet.ir/sabereh

آدرس پست الكترونيكي (ايميل)

Sabereh@sabereh.ir

آدرس پستي

تهران، خيابان جمهوري اسلامي، خيابان حافظ، خيابان هاتف، نبش خيابان شهيد محمدبيك، پلاك64

 طرح و اجرا: موسسه فرهنگي صابره(س)

كليه حقوق محفوظ است

Email: Sabereh@Sabereh.ir